Idealny pracownik oczami pracodawcy

Idealny pracownik oczami pracodawcyWymagania względem pracowników stale się zmieniają i kandydaci powinni być zawsze na bieżąco z tym, jakich obecnie ludzi poszukuje się na określone stanowiska. Jaki dziś powinien być idealny pracownik?

Przede wszystkim kompetentny. Pracodawcy chcą zatrudniać najlepszych, ludzi, którzy wiedzą, co robią, znają się na tym i to lubią.

Zatrudnienie specjalisty, który swoja pracę traktuje jak swojego rodzaju kare również mija się z celem. Pracodawcy poszukują więc osób kompetentnych, ale zarazem zafascynowanych swoją pracą, oddających jej nie tylko swój czas ale i serce.

Gdy ktoś lubi to, co robi od razu można to wyczuć, również na rozmowie kwalifikacyjnej. Idealny kandydat powinien również posiadać odpowiednie cechy charakteru. Bardzo ważne są umiejętności komunikacyjne i kwestie z nimi związane. Dziś pracodawcy poszukują ludzi, którzy potrafią zarówno poświęcić się samodzielnej pracy jak również efektywnie pracować w grupie, rozdzielać zadania ale i wykonywać te, które nam zostały przydzielone. Dodatkowo punktowane są również umiejętności negocjacyjne, ale także umiejętności przywódcze oraz kompetencje pozwalające na sprawne zarządzanie zespołem oraz dyrygowaniem pracą. Szefowie cenią ludzi twórczych, kreatywnych, przedsiębiorczych, otwartych. Wybierają pracowników odważnych, którzy mają ciekawe pomysły i nie boją się ich realizować.

Syndrom: chciałbym, ale pewnie i tak mi się nie uda, więc zrezygnuję jest tym, czego pracodawcy unikają jak ognia. Ponadto, u kandydatów ceni się również takie cechy jak: życzliwość, uprzejmość, prawdomówność, lojalność, uczciwość oraz umiejętność odmawiania w sposób, którzy nikogo nie rani. Asertywność jest cechą, którą można w sobie wypracować, dlatego tak wiele osób udaje się na specjalne warsztaty i szkolenia, aby posiąść ta cechę, tak przydatną we współczesnym świecie. Pracownik, którzy zawsze na wszystko się zgadza nie jest pożądanym kandydatem przez współczesnych pracodawców. Ceni się bowiem ludzi, którzy szanują nie tylko swoja firmę, ale również siebie: swój czas, swoje zdrowie i umiejętności.